top of page

Teenuste kirjeldused

Füsioteraapia täiskasvanutele

Täiskasvanute füsioteraapia esmane teenus koosneb anamneesi võtmisest, füsioterapeutilisest hindamisest, probleemi välja selgitamisest, eesmärkide püstitamisest, sekkumisest (terapeutiline harjutus, manuaalsed võtted) ning nõustamisest ja harjutuskava koostamisest. Korduvatel visiitidel muudame harjutuskava, dokumenteerime muutusi, nõustame ja vajadusel seame uusi eesmärke.

Sagedasemad probleemid pöördumiseks on seljavalu, lihaspinged/valud (õlavöötmes, seljas, jalgades), liigeste valulikkus või liikuvuspiiratus, luumurdude/traumade (k.a avariid) või operatsioonide järgne taastumine (nt puusa-, põlve endoproteesimine) ja neuroloogilised haigused (insult, sklerosis multipleks, parkinson). 

Spetsialistid: Uljana Borodatšova, Kelly Linnas, Grete-Brit Kuusik, Madli Kanarbik

Physiotherapy

Klassikaline massaaž

Klassikaline massaaž sobib inimesele, kellel võib esineda piirkondseid probleeme (kaela-,seljavalud) kui ka inimesele, kes sooviks lihtsalt üldlõõgastavat massaaži kogu kehale või seljale. Teenuse käigus valitakse kliendile sobiv intensiivsus. Massaaži eesmärgiks võib olla lihaspingete vähendamine, valu leevendamine, stressi ja vaimsete pingete vähendamine jne. Efekti saavutamiseks on soovitatav massaažis käia kuurina (6-10x). Võimalik valida vastavalt kliendi vajadusele 30min, 45min, 1h või 1,5h

Vastunäidustused: traumad, pahaloomulised kasvajad, nahahaigused, südame, neeru, maksapuudulikkus, vererõhuhäired, põletikud, kilpnäärmehaigused.

Spetsialistid: Uljana Borodatšova, Madli Kanarbik

Image by Toa Heftiba

Füsioteraapia kodus

Kodune füsioteraapia sobib nii kliendile, kelle on liikumisraskusi kui ka neile, kes tahaksid füsioterapeudi teenust saada mugavalt enda koduses keskkonnas. Esimesel kohtumisel võetakse anamnees, teostatakse vajalikud hindamised, pannakse paika eesmärgid ning alustatakse esimeste harjustuse ja soovitustega. Samuti saab vajadusel nõustada ka lähedasi. Sagedaseimad kodufüsioteraapia teenuse valimise põhjused on: insuldijärgne füsioteraapia, traumade või operatsioonide järgne taastumine, kliendi nõustamine kodukohandamises jne. Klient võib asuda ka hoolekandeasutuses või lähedaste juures. Füsioterapeuti on võimalik tellida koju ka lapsele/noorele või beebide arengu hindamiseks ja nõustamiseks.

Spetsialistid: Uljana Borodatšova, Kelly Linnas, Grete-Brit Kuusik, Madli Kanarbik

Working Out with a Physio Ball

Füsioteraapia lastele 

Laste füsioteraapia esimesel kohtumisel vestleme, teostame lapse füsioterapeutilise hindamise, teeme esimesed harjutused ning juhendame koduste harjutuste osas. Sagedasemad pöördumise põhjused võivad olla rühiprobleemid, traumade järgne taastumine, kaasasündinud haigused, kõnnimustri probleemid jne.

Spetsialistid: Uljana Borodatšova, Madli Kanarbik

Children in Yoga Class

Füsioteraapia beebidele

Beebide ja väikelaste füsioteraapia esmasel kohtumisel vestleme lapsevanemaga, teostame füsioterapeutilise hindamise, planeerime teraapia ja kasutame erinevaid harjutusi ja võtted (asendravi, venitused, terapeutiline harjutus). Samuti nõustame lapsevanemat. Sagedaseimad pöördumise põhjused on motoorse arengu kontroll (hilinenud oskused), lihastoonuse probleemid, asümmeetriad asendites või liikumisel, kõnnimustri probleemid. Vastuvõtule võid kaasa võtta väikese tekikese või lina, soovi korral lapse lemmikmänguasja. Aega broneerides proovi arvestada une- ja toitmisgraafikuga.

Spetsialistid: Uljana Borodatšova, Madli Kanarbik

Young Mother and Baby

Kaelavalu pakett

Kaelavalu pakett sobib eelkõige inimesele, kellel esineb kaela- ja ülaseljapiirkonna pingeid või valusid (kõige sagedasemalt  näiteks istuva tööviisiga inimestel). Pakett koosneb neljast füsioteraapia seansist ning neljast kaela-, pea- ja ülaseljapiirkonna massaažiseansist. Kohtumiste sagedus ja teenuste järjekord lepitakse kokku koos füsioterapeudiga. Esimesel seansil toimub füsioterapeutiline hindamine, teraapiaplaani ning koduse harjutuskava koostamine.

Spetsialistid: Uljana Borodatšova, Madli Kanarbik

Back Pain_edited.jpg
bottom of page